DZIAŁANIA - Fundacja POLARIS

Title
Przejdź do treści
Warsztaty Y@ungURO

Fundacja Polaris - Edukacja, Rozwój, Zarządzanie we współpracy z Fundacją UROdzeni-zdrowi prowadzi i popiera szereg działań w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia oraz nauki i rozwoju.

Obecnie jedyną z wiodących, wspólnych aktywności obu Fundacji jest realizacja warsztatów w dziedzinie urologii Y@ungURO, dedykowanych młodym, utalentowanym urologom i adeptom urologii w Polsce. Warsztaty obejmą m.in. naukę zaawansowanych technik chirurgicznych, najskuteczniejszych sposobów przygotowania prezentacji, publikacji, posługiwanie się modelami statystycznymi w urologii oraz przedstawienie najnowocześniejszych kryteriów leczenia chorych na nowotwory wywodzące się z układu moczowego. Gwarancją najwyższego poziomu Y@ungURO jest znakomity program obu modułów oraz najlepsi wykładowcy z całej Polski, reprezentujący różne dyscypliny kliniczne.


Wydarzenie odbywa się pod merytorycznym patronatem Polskiego Towarzystwa Urologicznego a za organizację odpowiada Katedra i Klinika Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz  Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego CM UJ.

Miasto Kraków jest Partenrem tego wydarzenia.
Klub Małego Ratownika 2022

Za siedmioma lasami, krakowskimi dolinami, Mieszkała macocha z brzydkimi córkami…

Wszyscy wiedzą jak ta historia toczy się dalej. Ale nie tym razem! W naszej wersji oprócz zagubionego buta wydarzy się dużo, dużo więcej. Nasi bohaterowie będą potrzebować pomocy medycznej. Na szczęście wszystko dobrze się skończy.

Oprócz udziału w przedstawieniu dzieci będą miały okazję przećwiczyć wzywanie pomocy i rozmowę z dyspozytorem medycznym oraz udzielanie pierwszej pomocy. Instruktorzy- ratownicy medyczni dostosują poziom przekazywanej wiedzy do wieku dzieci. Każdy absolwent Klubu Małego Ratownika otrzyma dyplom i drobne upominki.

Dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, będzie można również zobaczyć jak wygląda wnętrze nowoczesnego wozu strażackiego.

PS. Wiemy, że rodzice i opiekunowie też się świetnie bawią na naszych przedstawieniach 😉

Kiedy wezwać pogotowie?
Jakie są numery alarmowe?
Co znajduje się w apteczce?
Jak udzielić pierwszej pomocy?

Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy naszego szkolenia!

Jaki jest cel Klubu Małego Ratownika?
promocja merytorycznej wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowanie postaw reagowania i podejmowania działań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, eliminowanie postawy obojętności, edukacja w zakresie umiejętności współpracy z pogotowiem ratunkowym oraz innymi służbami ratowniczymi, eliminacja barier psychologicznych związanych z koniecznością udzielenia pomocy.

Kiedy?
29 października 2022
Szkolenie odbywa się w 4 turach, które rozpoczynają się o godzinie 10.00, 11.00, 12.00. 13.00

Gdzie?
Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33, Kraków

Dla kogo?
Dzieci w wieku 6-15 lat

Kontakt
Masz zamiar przyjechać z większą grupą? Zadzwoń wcześniej na numer 662-659-307 lub napisz: biuro@fundacjapolaris.pl


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu KrakowskiegoOrganizatorDarczyńcy

    


Black or white 2022

11 czerwca odbył się koncert charytatywny „Black or White”, którego Fundacja była współorganizatorem. W tym roku promocja profilaktyki nowotworów neuroendokrynnych odbyła się pod hasłem „Duety wszechczasów”. Na scenie, w krakowskim Klubie Studio wystąpili m.in. Grazyna Łobaszewska, Czesław Jakubiec, Kabaret Hrabi, Stanisław Sojka, Andrzej Lampert, Mateusz Krautwurst, Jan Bzdawka i wiele innych artystów. Koncert poprowadziła Ewa Drzyzga a ambasadorką Festiwalu została Joanna Kołaczkowska z Kabaretu Hrabi.

Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na wsparcie Fundacji Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii celem poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych.

Koncert zorganizowano we współpracy z miastem Kraków.


Klub Małego Ratownika

szkolenia dla dzieci w wieku 4-12 lat z zakresu pierwszej pomocy.
Klub Małego Ratownika to wydarzenie, które od kilku lat towarzyszy Ogólnopolskim Kongresom Ratowników Medycznych. Uczestniczy w nim corocznie ponad 100 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, z Krakowa i okolic. Podczas szkolenia ratownicy medyczni uczą dzieci w zabawny, przystępny i dostosowany do wieku sposób jak wzywać pomoc, jak reagować w sytuacji zagrożenia i jak udzielić pierwszej pomocy.
Fundacja POLARIS organizuje Klub Małego ratownika od 2016 roku.
Koncert charytatywnych pt. „Black or white?”

Koncerty „Black or White?” odbyły się w Teatrze VARIETE w Krakowie, w światowy Dzień Nowotworów Neuroendokrynnych NET. W koncertach uczestniczyło co rok 350 osób. Przychód ze sprzedaży biletów został przekazany Fundacji na Rzecz Endokrynologii i Endokrynologii Onkologicznej „Pro Endocrinologia” Kliniki Endokrynologii w Krakowie celem poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych pozostających pod opieką Kliniki.

10 listopada 2017 roku, podczas koncertu wystąpili: Jacek Wójcicki, Accustic Women, Kwartet wokalny Solosters, Zespół Wokalny Colour Voices, Krakowska Akademia Tańca „L’Art de la Danse”.
10 listopada 2018 roku, podczas koncertu wystąpili: Artyści Teatru Muzycznego Roma, Zespół Akustyczna OpeRacja, Zespół Wokalny Colour Voices, Zespół instrumentalny, Tancerze Krakowskiej Akademii Tańca, Tancerze Szkoły TangoVirri, Tancerze Szkoły Tańca Pasja
Festiwalu KultUro – wsparcie, przygotowanie i realizacja koncertu zespołu EndoPower

III edycja Festiwalu KultUro obejmowała szereg wydarzeń skierowanych do lekarzy urologów oraz pacjentów i ich rodzin. To wydarzenie, które łączy profilaktykę i sztukę oraz angażuje środowisko artystyczne i medyczne. W trakcie Festiwalu odbyły się:  III Jagielloński Dzień Urologii, Geriatrii i Medycyny Rodzinnej - konferencja naukowa, w której wzięło udział ponad 200 osób, 2. Tydzień otwarty Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - w ciągu pięciu dni z badań i porad specjalistów skorzystało ok. 350 osób, Koncert „EndoPower i Przyjaciele” oraz wystawa prac plastycznych dra Tomasza Wiatra (rysownika i urologa) - w koncercie wzięło udział 600 osób.
2018 - Loteria RMF z okazji Dnia Dziecka

Środki zebrane od słuchaczy w Loterii zostały przekazane przez RMF Fundacji, która przeznaczyła je na zakup sprzętu medycznego dla oddziału pediatrycznego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim. Na oddział trafiły: 3 pulsoksymetry wraz z dodatkowym wyposażeniem, 6 inhalatorów, mobilny kardiomonitor z osprzętem, lampy do fototerapii, stanowisko do badań holterowskich, spirometr, inkubator, 3 pompy infuzyjne i waga niemowlęca.

Więcej o akcji tutaj
2017 - Loteria RMF z okazji Dnia Dziecka

Środki zebrane od słuchaczy w Loterii zostały przekazane przez RMF Fundacji, która przeznaczyła je na zakup sprzętu medycznego na rzecz Kliniki Alergologii i Mukowiscydozy Szpitala im. Św. Jadwigi w Rzeszowie

Więcej o akcji tutaj
2016 - Loteria RMF z okazji Dnia Dziecka

Środki zebrane od słuchaczy w Loterii zostały przekazane przez RMF Fundacji, która przeznaczyła je na darowiznę na rzecz Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej i Neurochirurgii Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego oprogramowania do elektrokortykografii oraz niezbędnych do przeprowadzenia tego badania elektrod wykorzystywanych przy leczeniu lekoopornej padaczki.

Więcej o akcji tutaj
Wróć do spisu treści